Jak usprawnić zarządzanie projektami? CRM dla Twojej firmy

Budowanie strategii sprzedaży

Usprawnij swoje zarządzanie projektami z Expand Online! Jak często spotykasz się z problemem natłoku pracy? Ile razy w tym roku miałeś dość bałaganu z projektami i klientami, z którymi współpracujesz? Poznaj historię naszej współpracy z Jakubem – właścicielem angielskiej firmy Open Finance. Zapraszam do lektury.

Jak usprawnić zarządzanie projektami?

Z firmą Open Finance współpracujemy od kilku miesięcy. Pierwszy kontakt z Jakubem mieliśmy w ramach darmowego raportu o botach na Messengerze. Nie ukrywam – to nasz najlepszy lead jeśli chodzi o tą kampanię. Dlaczego? Jego firma dzięki naszym kolejnym działaniom prężnie rozwijała swój marketingowy potencjał. Zakończyliśmy jeden projekt, rozpoczynaliśmy drugi i tak bez końca. Dobra, po kolei…

Jakub potrzebował automatyzacji w swoim biznesie. Odpisywanie potencjalnym klientom i przeklejanie wciąż tych samych pytań było uciążliwe. W ciągu kilku dni stworzyliśmy dla niego automat, który dokonywał wstępnej kwalifikacji leadów. To zdecydowanie pomogło zaoszczędzić masę czasu, które teraz Jakub przeznacza na rozwijanie nowej spółki.

Reklama chatbota

Wiadome jest, że sam chatbot musi być reklamowany. Tutaj nie zaczynaliśmy od zera. Open Finance było już reklamowane na niebieskim portalu z całkiem niezłym wynikiem. Postanowiliśmy zwiększyć konwersję i zmniejszyć jej koszt dzięki optymalizacji kampanii oraz stworzeniu wideo reklamowego. Nanieśliśmy nowy standard i poprawiliśmy widoczność firmy w internecie.

Stworzenie systemu CRM

Kolejnym krokiem naszej współpracy było stworzenie systemu zarządzania klientami. CRM (ang. customer relationship management) ma za zadanie pomóc w całym procesie wywiadu oraz obsługi klienta. To bank informacji o leadach. Ujęcie wszystkich informacji w jednym miejscu było kluczowe. Praca na arkuszach Excel nie pozwalała na automatyzację biznesu.

Projektowanie systemu, tworzenie makiet graficznych i samo kodowanie – to zajęło nam ponad 5 miesięcy. Dzięki wnikliwej analizie potrzeb Jakuba i modyfikacji systemu doszliśmy do wersji, która spełnia jego oczekiwania. W tej chwili Kuba przebywa na urlopie – leady same zapisują się w systemie, przypisywane są im osoby do kontaktu oraz terminy. Pełen automat działania.

Opinia klienta

Poniżej zamieszczamy krótką, ale treściwą recenzję Jakuba:
Pełen profesjonalizm, dla chłopaków nie ma rzeczy niemożliwych, naprawę:) Zarówno mniejsze jak większe projekty zostały zakończone ze 100% zadowoleniem! w pełni polecam firmę Expand Online. Na pewno będziemy jeszcze długo współpracować! 5/5”

Nasza współpraca się nie kończy. Dokładamy nowe funkcjonalności do systemu i planujemy nowy, wspólny projekt na 2019 rok. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w odzyskaniu wolnego czasu, a zarazem dziękujemy za zaufanie do naszej załogi.

Masz problem z zarządzaniem projektami?

Jeśli tak jak Jakub masz problem z:

  • brakiem czasu
  • natłokiem pracy w firmie
  • pozyskiwaniem klientów z automatu

Napisz do nas: plopot@gmail.com – dla Ciebie też znajdziemy rozwiązanie. Miłego dnia!

PS. Interesuje Cię więcej strategii reklamowania? Już teraz pobierz Gotowe Schematy Reklamy!

- Praktyczna Wiedza w Bezpłatnym Poradniku -Wolisz Błądzić w Menadżerze Reklam,
czy Skopiować Gotowe Schematy?
  • Niepublikowane wnioski z obserwacji 193 kampanii
  • 17 przykładów zwycięskich kreacji reklamowych
  • Symulacje budżetów (i efektów), które się zwrócą
  • Grupy odbiorców - sprawdzone ustawienia
  • + BONUS - 7 Metod Optymalizacji Lejka Sprzedażowego
  • + BONUS #2 - Instrukcja wdrożenia krok po kroku
Zostaw email i odbierz bezpłatny poradnik!

Facebook Comments