Jak wykorzystać zdjęcie w tle na fanpage?

Fanpage

Pierwszy kontakt z klientem

Podczas wejścia na Twój fanpage zdjęcie w tle to pierwszy kontakt firmy z klientem. Warto zadbać o efekt WOW!. W tym wpisie dowiesz się jak go dostarczyć klientowi i co robić, aby Twoje zdjęcie w tle pozostawało zawsze atrakcyjne i świeże.

Identyfikacja graficzna firmy

Warto zgrać zdjęcie w tle z Twoim zdjęciem profilowym. Szczególnie dobrze wygląda to na wersji desktopowej. Poniżej kilka przykładów zastosowania:

Ciągle zmieniający się rozmiar

Twoje zdjęcie w tle musi być dobrych rozmiarów. Przycięte grafiki nie są atrakcyjne. Wymiary też często ulegają zmianie. Pamiętaj, by co jakiś czas sprawdzić wyświetlanie zdjęcia w tle pod kątem jego rozmiaru. Zwróć uwagę na wersję desktopową oraz mobilną – to dwa zupełnie inne rozmiary.

To samo zdjęcie różnych rozmiarów?

Wspomniałem o dwóch rozmiarach grafik – czy to oznacza, że od teraz masz dodawać dwa zdjęcia w tle? To niestety nie możliwe, ale stosując odpowiednie marginesy po bokach zdjęcia zagwarantujesz dobre wyświetlanie zdjęcia, niezależnie od urządzenia czy systemu.

Co zamieścić na zdjęciu w tle?

Nie ma uniwersalnej reguły do treści zdjęcia w tle. Ważne jest to, co chcesz w tym momencie przekazać swoim klientom. Pamiętaj, że na FP wchodzą osoby, które już u Ciebie kupują, ale też osoby, które mają pierwszy kontakt z Twoją firmą.

Co warto im przekazać?

Ludzie – zdjęcie przedstawiające osoby (zespół, zadowolonych klientów) będzie zdecydowanie lepiej odbierane, niż zdjęcie logo lub budynku firmy

Aktualne promocje – jeśli organizujesz „Weekendowe Wyprzedaże” lub „Tygodniowe Promocje” warto poinformować o tym fanów właśnie w zdjęciu w tle. Pamiętaj, by zmienić cover po zakończonej promocji. Chyba nie ma nic gorszego, niż nieaktualne zdjęcie w tle.

Wezwanie do akcji – pod zdjęciem w tle na Twoim fanpage znajdują się przyciski. Jeden z nich pozwala napisać wiadomość do Twojej strony – drugi możesz wykorzystać na wiele sposobów. Popularną praktyką jest odniesienie do strony WWW.

Jeśli zdecydujesz się na taki odnośnik użyj zdjęcia w tle, by nakłonić fana do kliknięcia w te przyciski. Dzięki jasnemu wezwaniu do akcji zwiększysz ruch na swojej stronie czy blogu.

Zrobić samemu, czy zlecić?

Sam uważam, że stworzenie zdjęcia profilowego oraz zdjęcia w tle warto zlecić osobie, która wykona estetyczną pracę za nas. Znajdź freelancera lub firmę, która pomoże Ci stworzyć piękną kompozycję. To zagwarantuje większe zaangażowanie i lepszy odbiór Twojego fanpage.

Komentarze