Jak Realizować Cele? Zwiększ SKUTECZNOŚĆ Swoich Działań!

Ogólne przemyślenia

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Jedni gonią za idealną sylwetką, drudzy za wykształceniem czy karierą a jeszcze inni za najnowszym samochodem. Które cele są najlepsze? Oczywiście te, których realizacja najmocniej wpłynie na jakość Twojego życia w przyszłości. Jak realizować cele, skutecznie?

4 Kroki, które pokażą Ci jak realizować cele

Cele mogą być mniejsze lub większe. Dla niektórych zgubienie 5 kg to ciężki kawałek chleba a dla innych to tylko kilka miesięcy pracy nad sobą. Jedne z celów obieramy na długi termin, nawet na całe życie. Inne zaś możemy zrealizować w kilka dni.

Co łączy wszystkie cele? WSZYSTKIE MOŻEMY ZREALIZOWAĆ! Dosłownie wszystko co jest w stanie istnieć w Twojej głowie może stać się rzeczywistością. Musisz tylko o to zawalczyć!

[read more=”Czytaj więcej” less=”Ukryj”]

Przestań zastanawiać się, czy dasz radę. Przestań szukać wymówek typu „nie, mi się to nigdy nie uda”, „nie mam kwalifikacji do zdobycia lepszej pracy”, „otworzyłbym biznes gdybym tylko miał więcej gotówki na koncie”.

WYMÓWKI SĄ DLA SŁABYCH!

Poniżej przedstawiam Ci pierwsze kroki, które sam zastosowałem w swoim życiu jakiś czas temu. GWARANTUJĘ, że jeśli będziesz wytrwały w działaniach OSIĄGNIESZ SWÓJ CEL

 

Krok #1 – Sprecyzuj swój cel

Spora część naszych celów nie są sprecyzowane. „Chciałbym schudnąć” „chcę być bogaty” „Chcę mieć szczęśliwą rodzinę”. Aby osiągnąć to, czego pragniesz musisz KONKRETNIE określić swój cel. Chcesz schudnąć? Zdefiniuj ile zrzucisz w kilogramach. Chcesz być bogaty? Policz, ile musisz zarabiać miesięcznie/rocznie aby czuć się niezależnym finansowo.

 

Krok #2 – Określ termin kiedy osiągniesz cel

Cele, które nie mają „ograniczenia czasowego” są często przez nas pomijane. Zawsze będziemy odkładać walkę o bogactwo, szczęście czy ogromną wiedzę. Postaw sobie (i swojemu umysłowi) sprawę jasno – zrobię to do końca roku, zrobię to w ciągu pięciu lat, zrobię to jeszcze dziś! Data ostatecznego terminu działa na nasz mózg w niesamowity sposób. Sprawia, że jesteśmy głodni sukcesu i czujemy „ciśnienie” na realizację naszego celu.

 

Krok #3 – Sformułuj cel w czasie teraźniejszym

Wyobraź sobie, że już jesteś bogaty, spędzasz czas ze zdrową i uśmiechniętą rodziną, jesteś niezależny finansowo i w końcu… jesteś SPEŁNIONY!

Aby ciągle stymulować mózg swoim celem określ go w poniższy sposób (przykłady):
Jestem autorem 15 książek do końca 2020 roku
Pozyskuję 200 klientów w kwietniu
Ważę 80 kg do 31 marca następnego roku
Znam 1000 nowych słówek z języka angielskiego do 25 roku życia

Wierz mi na słowo. Technika ta jest stosowana przez WSZYSTKICH ludzi sukcesu. Ogromnie pomaga to w realizacji swoich celów.

 

Krok #4 – Zapisz cel!

Badania na obszernej grupie osób (kilka tysięcy) wykazują, że zapisanie celu skutkuje 1100% większą pomyślnością realizacji go. Osoby biorące udział w eksperymencie, które zastanawiały się jak realizować cele, zostały podzielone na dwie grupy. Jedna z nich zapisała swoje postanowienie noworoczne na kartce, druga po prostu miała je w głowie.

Tylko 4% osób, które nie zapisały celu zrealizowały go do końca roku. AŻ 44% osób, które zapisały cel, osiągnęły go! To daje 11 razy większą skuteczność.

Koniecznie zapisz swój cel. Zapisz go na kartce w miejscu, na które spoglądasz codziennie. Może być to ściana przy biurku, lustro a nawet górna część monitora lub laptopa. Patrz na swój zapis codziennie i rozmyślaj, co masz robić by go osiągnąć.

 

Porada bonusowa – Przepisuj swój cel codziennie

Brzmi dziwnie, prawda? Kiedy sam zastanawiałem się jak realizować cele, które sobie stawiam stwierdziłem że to dobry sposób na trenowanie samodyscypliny, która będzie niezbędna do osiągnięcia celu. Codziennie po przebudzeniu wygospodaruj dosłownie 30 sekund czasu na przepisanie tego jednego zdania. Sprawi to, że powróci on do Twojego umysłu i będzie on w Twojej głowie przez cały dzień.

WAŻNE: Jeśli uważasz, że nie masz czasu na przepisywanie swojego celu – odpuść sobie. Skoro nie jesteś w stanie poświęcić 30 sekund na napisanie jednego zdania, zastanów się, czy znajdziesz tyle motywacji aby go zrealizować.

Niebawem więcej praktycznych porad.

A Tobie dziękuję za wsparcie i za to, że wierzysz w moje możliwości.
Wpadnij do mnie na fejsa aby być na bieżąco. [/read]

Komentarze