Czego nauczyłem się w 2019 roku? – 3 Praktyczne Lekcje

Promowanie Firmy

Robimy skok w ten Nowy Rok! Cóż za poezja, energia i entuzjazm, nieprawdaż?! Przez ostatnie dni podsumowałem miniony 2019 rok.

To był bardzo ważny proces. Spojrzałem na poszczególne tygodnie i miesiące wypełnione tysiącami zadań do wykonania.

Przyznam szczerze, że jestem zadowolony z przebiegu zdarzeń i realizacji założonych planów. Niektóre sfery przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania, inne nie zostały zrealizowane nawet w połowie.

Spisałem wiele wniosków i kilkoma z nich chciałbym się z Tobą podzielić. Poznaj lekcje, których otrzymałem w 2019 roku.

Zapraszam do lektury.

Działaj na rzecz misji

„Poznaj siebie” brzmi górnolotnie. Początek tego wpisu może Cię przerazić, ale zapewniam – sam nie lubię paplaniny o tym, że „mogę”. Niezależnie od mojego czy Twojego nastawienia do sfery motywacji i rozwoju osobistego powinieneś wiedzieć i jasno zdefiniować dokąd zmierzasz.

Działania bez jasno określonego celu przypominają skakanie pomiędzy błyskotkami. Szukasz szybkich sposobów na szczęście/zarobek/sukces, a na koniec dnia jesteś w tym samym miejscu. Sam do niedawna stawiałem różne cele w zależności od mojego humoru, aktualnej passy w biznesie i życiu prywatnym. Zmieniło się to w ostatnim kwartale 2019 roku. To właśnie wtedy zdefiniowałem swoją misję, która brzmi „Dostarczam klientów dzięki eksperckiej wiedzy marketingowej”

Każdy z nas ma inne motywacje. Nie jestem w stanie powiedzieć Ci co powinieneś robić lub wybrać, ale mogę poradzić, żebyś nieustannie się rozwijał. Czytaj książki, blogi, artykuły. Słuchaj podcastów, audiobooków i muzyki. 

Zbieraj lekcje od mądrzejszych ludzi i jak najszybciej wdrażaj je w życie. Dzięki praktyce szybko pasjonujące Cię tematy oraz wyzwania. 

W zdefiniowaniu mojej misji bardzo pomógł mi kurs audio od Rafała Mazura. Sprawny, kilku godzinny proces otworzył mi szeroko oczy i sprawił, że przez ostatnie dni tego roku działałem z ogromnym zaangażowaniem i czułem z tego ogromną satysfakcję.

Kurs do zakupienia TUTAJ

Obserwuj postęp i odświeżaj swoje cele

Przełom roku – duża część z nas stawia sobie ambitne cele. Niektórzy nawet zapiszą je w kalendarzu, a na kanwie popularności metody SMART określą je mierzalnie i w czasie.

Zastanawiam się, jaki procent postanowień noworocznych jest aktualizowanych w ciągu roku? Przecież nasza sytuacja ciągle się zmienia. To, co ustaliłeś w styczniu może odbiegać od planu realizacji w sierpniu. Jakże wielka frustracja ogarnia człowieka, kiedy znajdzie listę 10 celów do osiągnięcia, z których z czystym sumieniem może wykreślić… jeden zrealizowany.

W roku 2019 byłem w podobnej sytuacji. Chociaż mój model ustalania celów jest bardziej złożony niż zapisanie ich na kartkę, to i tak zdążyłem się pogubić. Straciłem kurs z oczu. Działałem pod wpływem okazji, nierzadko sprzecznie z większymi celami. W pewnym momencie byłem bardzo zmęczony i dokonałem restrukturyzacji swoich celów.

Był to październik 2019 roku, więc całkiem niedawno. Przez ostatnie trzy miesiące zrealizowałem bardzo dużo satysfakcjonujących celów. Miałem okazję zdefiniować to, co chcę osiągnąć do końca roku oraz zwróciłem uwagę na szerszą perspektywę (5 lat do przodu). Zaawansowane planowanie pozwoliło mi skupić się na różnych sferach życia – nie tylko biznesie. 

Pracuj nad sobą oraz nad celem

W samym planowaniu warto pamiętać o dwóch rodzajach pracy – nad sobą oraz nad celem. Już tłumaczę różnicę.

Spotykam wiele osób, które pracują wyłącznie nad sobą – szukają motywacji, definiują misje, planują, szykują się do podbicia świata. W gruncie rzeczy chcieliby zarobić duże pieniądze, ale ciągle uważają, że nie są gotowi do drogi. Zapominają o zakasaniu rękawów i pracy nad celem. Jeśli naprawdę chcesz zarobić duże pieniądze – zacznij sprzedawać. Realizuj projekty, idź do przodu. Posadź tyłek przez monitorem i weź się do pracy – pracy nad celem, która zawsze się opłaca.

Drugą stroną medalu jest przesadne skupienie na celu. Kiedy ślepo zapatrzysz się na cele do osiągnięcia nie będziesz czerpał satysfakcji z ich realizacji. Tutaj bardzo pomogły mi różne rytuały wdzięczności. To właśnie one wzmacniały odczuwalne szczęście po zrealizowanym zadaniu. Mega sprawa, którą gorąco polecam. Zapomnienie o pracy nad sobą spowoduje, że zakręcisz się w kołowrotku. Musisz przełamywać bariery i dźwigać ciężary, które czasem przygniotą. Tylko w taki sposób sprawdzić swoje maksymalne możliwości i wytrenujesz się do trudniejszych zmagań.

Powodzenia w nowym roku!
Trzymam za Ciebie kciuki!

 

PS. Interesuje Cię więcej strategii reklamowania? Już teraz pobierz Gotowe Schematy Reklamy!

- Praktyczna Wiedza w Bezpłatnym Poradniku -Wolisz Błądzić w Menadżerze Reklam,
czy Skopiować Gotowe Schematy?
  • Niepublikowane wnioski z obserwacji 193 kampanii
  • 17 przykładów zwycięskich kreacji reklamowych
  • Symulacje budżetów (i efektów), które się zwrócą
  • Grupy odbiorców - sprawdzone ustawienia
  • + BONUS - 7 Metod Optymalizacji Lejka Sprzedażowego
  • + BONUS #2 - Instrukcja wdrożenia krok po kroku
Zostaw email i odbierz bezpłatny poradnik!
Facebook Comments